AHSTejn menighed, billedet er taget ved en anden anledning end radiogudstjenesten.

Radiogudstjeneste fra Tejn Adventistkirke

21.01.15 – af Dennis Møller

I søndags sendte P1 Radiogudstjeneste fra Tejn Adventistkirke. Program beskrivelsen på P1’s hjemmeside for gudstjenesten var således:

Søndag den 19. juli kl. 09:54 sender DR P1 radiogudstjeneste fra Adventistkirken i Tjen på Bornholms østkyst. Frikirken er øens eneste i adventisttraditionen og menigheden tæller blot 20 personer. Michael Bidstrup er prædikant og Terje Falk er mødeleder og står for musikken. Simon Kangas Larsen er kommentator Salmer: Lad os vandre i lyset O, Jesus åbne du mit øje Vend dit blik imod Jesus Kom til mig du Guds ånd Musik i Gudstjenesten: Præludium: ”Kun en dag” af O. Ahnfelt og Lina Sandell Postludium: ”Som et fyr Guds nåde lyser”

Gudstjenesten blev optaget lørdag den 6. juni.BIBELVERS

Hebr 11,3
I tro fatter vi, at verden blev skabt ved Guds ord, så det, vi ser, ikke er blevet til af noget synligt.
Find vores kirker og afdelinger